Ένας από τους πλέον δυναμικούς συλλόγους του νομού, η Ένωση Ποντίων Πιερίας τέλεσε τον αγιασμό της νέας πολιτιστική περιόδου χοροστατούντος του σεβασμιοτάτου Μητροπολίτου Γεωργίου, παρουσία των αρχών και φορέων του νομού, στο πολιτιστικό κέντρο της Ένωσης. Μεταξύ άλλων παραβρέθηκαν η βουλευτής Α. Μάνη, η βουλεύτρια ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ Μπέττυ Σκούφα, η πρώην βουλευτής ΠΑΣΟΚ Μαρία Μίχου, ο δήμαρχος Κατερίνης Κ. Κουκοδήμος, οι υποψήφιοι δήμαρχοι Κατερίνης Γιάννης Ντούμος και Νίκος Τσακιρίδης ,
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5159-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5178-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5179-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5183-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5183-1-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5185-684x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5187-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5193-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5195-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5197-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5217-684x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5204-684x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5210-1024x685.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/10/DSC5206-684x1024.jpg)