“Μετάβαση στην καινοτομική, εξωστρεφή και έξυπνη εξειδίκευση”, ήταν το θέμα της ημερίδας που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 5 Φεβρουαρίου 2024, στη συνεδριακή αίθουσα του Επιμελητηρίου Πιερίας.
Η ημερίδα στην οποία παραβρέθηκε ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας Απόστολος Τζιτζικώστας, διοργανώθηκε από την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, σε συνεργασία με το Επιμελητήριο Πιερίας και την ΚΕΠΑ – ΑΝΕΜ, αρμόδιο εταίρο – Περιφερειακή Μονάδα του Ενδιάμεσου Φορέα του Προγράμματος “Κεντρική Μακεδονία / ΕΣΠΑ 2012-2027 της περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, ΕΦΕΠΑΕ.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422863993_1353711465283890_4141014491780604049_n-1024x644.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422867534_405601065267851_7599947647813222992_n-1024x509.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422466137_1550530505791546_1128487654609964582_n-768x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/421915341_930384992091656_8301773422914490058_n-1024x768.jpg)
Στο χαιρετισμό του ο περιφερειάρχης, αναφέρθηκε στις δράσεις της περιφέρειας μέσω των προγραμμάτων, κάνοντας εκτενή αναφορά στις χρηματοδοτήσεις που απορρόφησαν οι επιχειρήσεις της Πιερίας.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/421940702_368371849474471_4469912339246187637_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/421493286_909450074049518_8052360065378262222_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422670093_366652202892737_8507267417036940604_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422723962_766934935481299_2392289947357360962_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422817493_3554250291506428_5521932848223014491_n-1024x654.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/421561970_1486096325623088_5805823609312888060_n-1024x651.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422596411_1425228661451292_5388474173891786375_n-1-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422818480_406504435162463_8823213552202468353_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422688636_362306706583809_3043679249160155357_n-1024x547.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/421587923_1566810174135183_4126954351320754531_n-1024x768.jpg)