Στο Β΄ ΔΑΚ Κατερίνης το βράδυ της Τετάρτης 13 Ιουλίου 2022, τα 8 τμήματα του ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης γιόρτασαν την λήξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων για την φετινή χρονιά με μια γιορτή που περιλάμβανε, μουσική, εδέσματα και την ευκαιρία να γνωριστούν μεταξύ τους οι αθλητές-τριες όλων των τμημάτων.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-5-1024x683.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-7-1024x683.jpg)
Ευχάριστη έκπληξη ήταν η παρουσία του Παγκόσμιου Πρωταθλητή της ενόργανης γυμναστικής Βλάση Μάρα, που συγκέντρωσε τα βλέμματα και το ενδιαφέρον όλων.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-8-1024x683.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-91-1024x683.jpg)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας κ. Σοφία Μαυρίδου, ο πρώην και ο νυν πρόεδρος του ΟΠΠΑΠ Κατερίνης, κ. Γιώργος Τσαλός και Γιάννης Νταντάμης και η πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Παρθένα Μακρίδου.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-92-1024x683.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-93-1024x683.jpg)
Η γιορτή ήταν μία προσφορά του Προέδρου και του Διοικητικού Συμβουλίου του ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης, που εύχονται σε όλες και όλες τους αθλητές και τις αθλήτριες του Συλλόγου, τους προπονητές και τις προπονήτριες, καλό καλοκαίρι, υγεία και καλή αντάμωση την νέα αγωνιστική χρονιά 2022-2023.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-95-1024x683.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/γιορτή-αρχέλαου-97-1024x683.jpg)
Γραφείο Τύπου ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης