Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 22 Ιανουαρίου 2023 η εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Φιλόπτωχου Συλλόγου Κατερίνης «Η Ελεημοσύνη», στο γνωστό καφέ της Κατερίνης «Freud».
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/2222222222222222-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8543-1024x684.jpg)
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου, εκπρόσωποι της υφυπουργού Ανάπτυξης Άννας Μάνη Παπαδημητρίου, των βουλευτών Φώντα Μπαραλιάκου και Σπύρου Κουλκουδίνα, ο Τομεάρχης Επιστημονικών Φορέων Κεντρικής Μακεδονίας Θανάσης Λιακόπουλος, η αναπληρώτρια του δημάρχου Κατερίνης Αντιδήμαρχος Πολιτισμού – Τουρισμού Ελίνα Διαμαντοπούλου, οι Αντιδήμαρχοι Κοινωνικής Προστασίας Σάββας Καρυπίδης, Υπηρεσιών Προσχολικής Αγωγής και Δημιουργικής Απασχόλησης Μιχάλης Γεωργιάδης, Διοικητικών Υπηρεσιών Ανέστης Μυστρίδης, Τοπικής Οικονομικής Ανάπτυξης Θωμάς Αναστασιάδης, η περιφερειακή σύμβουλος Χρυσαυγή Δριστά, η πρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Κατερίνης Ασημίνα Στρίμπα, ο διευθυντής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γεώργιος Μακρής, ο κ. Δημήτρης Κουσκουρίδης εκπρόσωπος του ΤΕΕ, ο κ.Βασίλειος Αγιαννίτης πρόεδρος της Εστίασης Κατερίνης, η κ. Νανίτσιου Έλλη πρόεδρος ΔΗΜΤΟ ΝΔ, η κ. Δέσποινα Βελισσάρη εκπρόσωπος της Εταιρείας Εμμηνόπαυσης Παράρτημα Πιερίας, η κ. Μιράντα Παππά προϊσταμένη του γραφείου Καινοτόμων Δράσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τοπικοί και δημοτικοί σύμβουλοι του Δήμου Κατερίνης, τα μέλη του Δ.Σ της Λέσχης Lions Κατερίνης, της Σχολής Γονέων-Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κατερίνης, των Φιλόπτωχων Συλλόγων της Ευαγγελικής Εκκλησίας Κατερίνης «Η Περίθαλψη» και των Καταφυγιωτών «Η Αναγέννηση», του Ελληνορωσικού Κέντρου Πολιτισμού «Άντον Τσέχωφ», η πρόεδρος και μέλη του συλλόγου «Ολυμπιάδες», εκπρόσωποι του Ερυθρού Σταυρού Κατερίνης, της Διασωστικής Ομάδας Κατερίνης, του Λυκείου Ελληνίδων, του Συλλόγου «Κόρες Πιερίων», μέλη και φίλοι του Συλλόγου.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/403396325_1438954640305367_4037896686487767834_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/403399502_746779017089533_8811105833133178555_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/416316772_240982909087128_3976076730258743535_n-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/555555555-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8611-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/416801409_415718084126343_3222516266360046341_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/6666666666666666666-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/416903789_414530234330702_7152645231668661695_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/416280226_397846099469885_942652483212980086_n-1024x684.jpg)
Την πίτα ευλόγησε ο πατήρ Σωκράτης Ξενίδης ο οποίος μετέφερε τον χαιρετισμό του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου κ. Γεωργίου ενώ ο ίδιος αναφέρθηκε στο σημαντικό έργο που επιτελεί ο παλαιότερος Σύλλογος της Πιερίας που ιδρύθηκε το 1928.
Στο σύντομο χαιρετισμό της η πρόεδρος του Συλλόγου Μαρία Σατραζέμη ευχαρίστησε τον κόσμο για την παρουσία του, αλλά και την έμπρακτη υποστήριξη του όλα αυτά τα χρόνια.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/44444444444444-1-1024x696.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/417219063_890511872812164_4467657901943618797_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419910775_909701587199729_8149226090226967679_n-1024x768.jpg)
Χαιρετισμό απηύθυναν η αντιπεριφερειάρχης Πιερίας κα Μαυρίδου, η αναπληρώτρια δημάρχου κα Διαμαντοπούλου και ο Τομεάρχης Επιστημονικών Φορέων Κεντρικής Μακεδονίας κ. Λιακόπουλος.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/417236582_753570313340895_7113656692143634641_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/417239932_923714268803641_110171511731546836_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/417154409_942489857514818_8066721805880639489_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/417244747_396304732914989_2952235945403969278_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/417253205_2712082815645987_6108036222569469041_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419433991_1524262411452015_979248670812732564_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419454914_2503897759783309_7705690475358976065_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419513185_952208679870979_7430602399607953084_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419601685_744328570661222_1153968066501162807_n-768x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419707476_1838168279975584_6298076886527842496_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419962654_335631962788124_8107801003849389685_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/419659317_353324290890912_8824258744934794746_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8609-1-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8605-1024x517.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8599-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8596-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8553-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8556-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8567-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8560-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8551-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8547-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8540-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/7777777777777777777-768x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/3333333333333333-1024x684.jpg)
Τυχερές της βραδιάς ήταν οι κυρίες Αρχοντούλα Ρηγοπούλου που κέρδισε ένα κόσμημα από το κατάστημα Di Nuovo και η Μήτρα Χριστίνα που κέρδισε από τον Εκπαιδευτικό Φορέα «Λυδία» ένα πρόγραμμα Κατάρτισης και πιστοποίησης Η/Υ.
Οι προσκλήσεις για την εκδήλωση τυπώθηκαν με την ευγενική χορηγία του βιβλιοπωλείου ΣΑΒΒΙΔΗΣ στη Μ. Αλεξάνδρου 47 κας Θεοδώρας Ζάννας.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8574-1024x793.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8584-1024x721.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_8589-1024x737.jpg)