Το πάρκο των Ευαγγελικών πρασινίζει με πρωτοβουλία του Δήμου Κατερίνης και τη συνεργασία εθελοντών και κατοίκων της συνοικίας.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/04/111111111111111-1-1024x766.jpg)
Εθελοντές, κάθε ηλικίας, από τη συνοικία των Ευαγγελικών φύτευσαν δέντρα στο Πάρκο της περιοχής τους, συνδράμοντας στην αισθητική αναβάθμιση που είναι σε εξέλιξη από το Δήμο Κατερίνης.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/04/Πάρκο-Ευαγγελικών-φύτευση-11-1024x766.jpg)
Η φύτευση των δέντρων έγινε με τη συνδρομή της Υπηρεσίας Πρασίνου του Δήμου, περιμετρικά του Πάρκου γυμναστικής που έχει δημιουργήσει ο Δήμος.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/04/Πάρκο-Ευαγγελικών-φύτευση-13-1024x766.jpg)
«Η συνοικία των Ευαγγελικών ανέκαθεν ήταν ζωντανό κομμάτι της πόλης με έντονη κοινωνική δράση. Ο Δήμος υλοποιεί μια σειρά έργων αισθητικής αναβάθμισης της συνοικίας. Είναι πολύ σημαντικό που σ’ αυτήν την προσπάθεια ενεργό ρόλο διαδραματίζουν και οι δημότες», δήλωσε ο δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος, ο οποίος ευχαρίστησε τους εθελοντές για την πρωτοβουλία τους.