Παραδοσιακά πρωτοχρονιάτικα κάλαντα συνοδεία μουσικών οργάνων, εορταστικές μελωδίες και ευχές ήχησαν το πρωί της Παρασκευής 30 Δεκεμβρίου 2022 στο κτίριο του Δημαρχείου Δίου-Ολύμπου στο Λιτόχωρο από τη Χορωδία της 24ης Τεθωρακισμένης Ταξιαρχίας.
Τα μέλη της Χορωδίας υποδέχτηκε ο Δήμαρχος Βαγγέλης Γερολιόλιος, ο οποίος τους ευχήθηκε καλή χρονιά, υγεία και δύναμη στα καθήκοντά τους.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/01/ΚΑΛΑΝΤΑ-ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ-02-1024x461.jpg)
Οι χορωδοί ευχήθηκαν επίσης στο προσωπικό του δημοτικού καταστήματος για τη νέα χρονιά.