“Σε «μπαζότοπο» για μια ακόμη φορά –και μάλιστα λίγες μέρες μετά τον καθαρισμό του- μετατράπηκε δημοτική έκταση στην Παραλία Κατερίνης”, αναφέρεται χαρακτηριστικά σε ανακοίνωση του δήμου Κατερίνης
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/05/31_10-40-52-118-1-1024x768.jpg)
. Όπως επισημαίνεται, “οι διαρκείς προσπάθειες του Δήμου Κατερίνης να διατηρηθεί η Παραλία καθαρή και πόλος έλξης επισκεπτών θα συνεχιστεί. Όσο και αν κάποιοι επιμένουν να επιδεικνύουν αντικοινωνική συμπεριφορά, υπονομεύοντας ακόμη και τη βιωσιμότητα των δικών τους τουριστικών επιχειρήσεων, η υπηρεσία Καθαριότητας θα παρεμβαίνει, εντείνοντας παράλληλα τους ελέγχους, ώστε οι παραβάτες να οδηγηθούν στη δικαιοσύνη”.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/05/31_10-40-51-351-1024x768.jpg)