Ομόφωνα ψηφίστηκε η πρόταση του Δημάρχου Κατερίνης Κώστα Κουκοδήμου, στη σημερινή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, να τιμήσει ο Δήμος τον 27χρονο αστυνομικό Σταύρο Κοκκινάκη, ο οποίος έσωσε μια 25χρονη κοπέλα που κατέρρευσε μέσα σε καφέ στην Κατερίνη, κάνοντας Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση, την 25η Μαρτίου.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/03/αστυνομικος-25χρονη-πιερια-κατερινη1-1.jpg)
“Θεωρώ ότι πρέπει να επιβραβευτεί για την πράξη του από το δημοτικό συμβούλιο, να τον καλέσουμε στην επόμενη συνεδρίαση και να τον τιμήσουμε”, ανέφερε ο δήμαρχος Κατερίνης.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/03/277218229_717418052777275_3695949886156891568_n-1024x768.jpg)