Συνεχίζονται, σε καθημερινή βάση, οι εντατικές εργασίες καθαριότητας και ευπρεπισμού του Δήμου Δίου-Ολύμπου από τα συνεργεία της Αντιδημαρχίας Καθημερινότητας (Ποιότητας ζωής, Καθαριότητας, Πρασίνου και Τεχνικών έργων). Μεταξύ των σημείων που επιχείρησαν τα συνεργεία καθαριότητας και ο οικισμός και η παραλία των Νέων Πόρων. Πρόκειται για μία συνεχή και αδιάλειπτη διαδικασία, η οποία δεν έχει περιθώρια εφησυχασμού, καθώς η διατήρηση της καθαρής εικόνας του Δήμου αποτελεί πρωταρχικό σκοπό της Αντιδημαρχίας Καθημερινότητας.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/DDOAKNP_001-1024x768.jpg)