Αποπερατώθηκαν, οι εργασίες διαγράμμισης, διαβάσεων, σε Τρίλοφο και Κολινδρό, από την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, στο πλαίσιο εργολαβίας, για τη συντήρηση του οδικού δικτύου του νομού, αρμοδιότητας της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας.
![](http://www.pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2020/09/1600261247740_119561993_793529051445603_2402509648844290366_n.jpg)
Οι παρεμβάσεις, εντάσσονται στο έργο, «Συντήρηση οδοστρωμάτων, τεχνικών έργων, στοιχείων σήμανσης και ασφαλείας οδών αρμοδιότητας ΔΤΕ ΠΕ Πιερίας για τα έτη 2019-2020».
Η παρούσα οικονομοσυμβατική μελέτη, προϋπολογισμού δαπάνης 500.000€ (με τον προβλεπόμενο Φ.Π.Α 24%), χρηματοδοτείται από το Πρόγραμμα Επενδυτικών Δαπανών Κεντρικών Αυτοτελών Πόρων έτους 2020.
Η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κ. Σοφία Μαυρίδου και ο Αναπληρωτής Προϊστάμενος της Υποδιεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, κ. Παναγιώτης Μαυρίδης, πραγματοποίησαν αυτοψία και διαπίστωσαν την αρτιότητα των παρεμβάσεων, που διασφαλίζουν ένα ασφαλές οδικό δίκτυο για την περιοχή.