Ήταν όλα εξαιρετικά! Η ατμόσφαιρα, τα καταστήματα, τα κοστούμια, η μουσική που έπαιξαν οι ντι τζει, ο καιρός που συμμάχησε και δεν έβρεξε, οι εθελοντές, οι εργαζόμενοι, όλοι. Τα κρουστά, οι animater, τα χορευτικά, το face painting η κατασκευή της χειροποίητης μάσκας, και φυσικά η μοναδική Eva the queen!
Πάνω από όλα όμως οι άνθρωποι της πόλης, ο εμπνευστής του street party, ο πρόεδρος της εστίασης Κατερίνης Βασίλης Αγιαννίτης, η αντιδήμαρχος Ελίνα Διαμαντοπούλου, φυσικά ο δήμαρχος Γιάννης Ντούμος, οι άνθρωποι που εργάστηκαν αθόρυβα, ουσιαστικά και εθελοντικά, οι ιδιοκτήτες των καταστημάτων που συνεργάστηκαν άψογα, με αγάπη και μεράκι.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1254-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1257-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1283-1-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1271-1024x684.jpg)
Και η πόλη ξύπνησε! Ξαφνικά. Λες και ήταν σε λήθαργο τα προηγούμενα χρόνια. Και βγήκε στην επιφάνεια το κέφι, η μεταμφίεση, η διάθεση της αποκριάς, το χαμόγελο ακόμη και αν τα προβλήματα μας παραμένουν. Χορέψαμε σαν παιδιά, τραγουδήσαμε και γίναμε όλη μια παρέα!
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1303-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1287-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1295-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1306-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1312-1024x684.jpg)
Σα να μας έφυγε ένα βάρος που το κρατούσαμε μέσα μας χρόνια.
Η αρχή έγινε! Η συνέχεια θεωρώ πως είναι δεδομένη. Ακόμη περισσότεροι, ακόμη καλύτερα αλλά πάντα με την ίδια μαγική συνταγή. Την αγάπη για την πόλη μας, την εργατικότητα, τη συνεργασία.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1315-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_1318-1024x684.jpg)
Συγχαρητήρια Βασίλη! Συγχαρητήρια Γιάννη. Συγχαρητήρια Ελίνα. Ακόμη και αν τίποτε δεν πήγαινε καλά θα ήταν αρκετό που έγινε η αρχή.
Μπράβο ρε Κατερίνη! Τα κατάφερες!
Εύη Μιχωλού