Ο Σύνδεσμος Φαρμακευτικών Επιχειρήσεων Ελλάδος αντιπροσωπεύει έναν από τους πιο παραγωγικούς και εξωστρεφείς κλάδους της οικονομίας, με αξιοσημείωτη συνεισφορά στη δημόσια υγεία και την κοινωνική ευημερία.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/Mani001-2-938x1024.jpeg)
Η κα Μάνη με τον κ. Ζαχαρία Ραγκούση, Αντιπρόεδρο του ΣΦΕΕ και Πρόεδρο & Διευθύνοντα Σύμβουλο της Pfizer Hellas, και τον κ. Δημήτρη Αναγνωστάκη, Αντιπρόεδρο του ΣΦΕΕ και Πρόεδρο & Διευθύνοντα Σύμβουλο της Boehringer Ingelheim Ελλάς.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/Mani002-1-1024x917.jpg)
Η Υφυπουργός Ανάπτυξης με τον κ. Ολύμπιο Παπαδημητρίου, Πρόεδρο του ΣΦΕΕ
Όπως δήλωσε η κυρία Μάνη στην εκδήλωση, ο ΣΦΕΕ, ένας φάρος καινοτομίας και εξωστρέφειας, δείχνει τον δρόμο προς την εξέλιξη και τη βιωσιμότητα, εκπροσωπώντας με συνέπεια και επαγγελματισμό τις φαρμακευτικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα, αλλά και διεθνώς.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/Mani003-1024x683.jpeg)
Μέσα από την αδιάκοπη δέσμευσή του στην έρευνα και την ανάπτυξη, σημείωσε η Υφυπουργός Ανάπτυξης, στηρίζει ενεργά την πρόσβαση σε καινοτόμες θεραπείες και φάρμακα, υπηρετώντας τον κοινό μας στόχο για ένα σύγχρονο δίκαιο και προσβάσιμο σύστημα υγείας.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/Mani005-953x1024.jpeg)