Παρουσία πλήθους κόσμου πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 4 Φεβρουαρίου η εκδήλωση κοπής της βασιλόπιτας της Ένωσης Ποντίων Πιερίας, στο πνευματικό – πολιτιστικό κέντρο του Συλλόγου. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων η αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου, ο Τομεάρχης Επιστημονικών Φορέων Κεντρικής Μακεδονίας και περιφερειακό σύμβουλος Πιερίας Θανάσης Λιακόπουλος, η αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Τουρισμού και αναπληρώτρια δημάρχου Ελίνα Διαμαντοπούλου, οι αντιδήμαρχοι Δήμου Κατερίνης Ανέστης Μυστρίδης και Μιχάλης Γεωργιάδης, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Κατερίνης Χαράλαμπος Μπρουσκέλης, εκπρόσωπος του βουλευτή Φ. Μπαραλιάκου η συζύγος του Μελίνα, εκπρόσωπος του βουλευτή κ. Κουλκουδίνα, η κα Ηλιοπούλου, η περιφερειακή σύμβουλος Πιερίας Άννα Τζήκα, ο δημοτικός σύμβουλος κ. Κυριακίδης, ο κ. Δημήτρης Κουσκουρίδης πρόεδρος της Μόνιμης Επιτροπής Ενέργειας του ΤΕΕ/ ΤΚΜ, πρόεδροι πολιτιστικών συλλόγων και φορέων.
Την πίτα ευλόγησε ο π. Ευάγγελος ο οποίος συνεχάρη το διοικητικό συμβούλιο και τα μέλη για το έργο τους.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422305083_350122344645932_5720055012040363757_n-1024x534.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422307185_1437028213566527_770943501556173651_n-1024x569.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422495430_240848305739176_3922264810096987672_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422615217_1813978262370402_6725227613221887736_n-1024x614.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422648801_1057714892175301_5120522493557258169_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422633543_1847517519019491_765563272556931542_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/421742567_276773215427468_1123294823850602938_n-768x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422495951_752377406460350_1112893177684230387_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422528970_1599485634137322_3973499413923579752_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422430578_364090586400410_5501588843414332199_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422848470_1536301557224379_4291331559633362202_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422628444_1129404368077094_1261931798474359436_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422841382_310715571499723_6785915610499288213_n-1024x589.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422633544_757077189300796_7522339454481583464_n-1024x630.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422311511_723701536529260_4702435664864648013_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422311502_329234726781949_6849729044082012430_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/421648984_1771552506663968_4088186710790374787_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422491585_1478734539656093_6856987900265209862_n-1024x748.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422713890_258031997341079_1842525332233663272_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422315821_766968098813144_4820442028882582574_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422293384_922707609392454_2873894156185951807_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422481076_386567450645706_7998307956354161226_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422629527_757552535847134_7696963124665055788_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422576075_2641780359315196_1921432382657055031_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422633554_266885216302318_4576690238969849587_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/444444444444444-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422700278_698489949150450_5527926518452865787_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422323724_903664511230860_479639296784409703_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/02/422519274_729865859242168_3938035503333638034_n-1024x768.jpg)