Οι προγραμματισμένες παρεμβάσεις συνεργείων της Αντιδημαρχίας Περιβάλλοντος & Πρασίνου στην πόλη και στις δημοτικές – τοπικές κοινότητες συνεχίζονται καθημερινά, υπό την επίβλεψη του αρμόδιου Αντιδημάρχου, Κώστα Τσιουκάνη.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/εικόνα_Viber_2024-01-10_08-14-31-159-1024x461.jpg)
Οι εργασίες επικεντρώνονται σε κλαδεύσεις, καθαρισμό χόρτων και καλλωπισμό του Πρασίνου.
Πιο συγκεκριμένα, την τρέχουσα περίοδο, τα συνεργεία εργάστηκαν ως εξής:
Στην οδό Ιερομονάχου (Καταφυγιώτικα), στην πλατεία Ηρώων, στην Τ.Κ. Παραλίας, στις εργατικές κατοικίες Μυλαυλάκου, καθώς και σταδιακά- βάσει προγραμματισμού – σε όλες τις τοπικές κοινότητες.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/εικόνα_Viber_2024-01-10_08-14-28-132-1024x461.jpg)
Σε δηλώσεις του ο Αντιδήμαρχος Πρασίνου, Κωνσταντίνος Τσιουκάνης, μιλώντας για τις καθημερινές αυτές παρεμβάσεις, ανέφερε χαρακτηριστικά: «Το πράσινο είναι η ανάσα μας. Υλοποιούμε πρόγραμμα δράσεων, με σκοπό τη βελτίωση της καθημερινότητας των δημοτών, τόσο στην Κατερίνη όσο και στην περιφέρεια της πόλης».
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2024/01/εικόνα_Viber_2024-01-10_08-14-30-026-1024x461.jpg)