Με κάθε επισημότητα, και την συμμετοχή πλήθους πιστών εορτάστηκε σήμερα Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2023, η μνήμη της Αγίας Μεγαλομάρτυρος και Πανσόφου Αικατερίνης, Πολιούχος της πόλης, με πανηγυρική Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Θείας Αναλήψεως. Ακολούθησε η λιτάνευση της εικόνας της Παναγίας Ξενιάς, του ιερού λειψάνου και της εικόνας της Αγίας Αικατερίνης στους κεντρικούς δρόμους της πόλης, με τη μικρή καθιερωμένη στάση στην πλατεία δημαρχείου.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/401149241_1443718229820504_2865726179332971781_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/370252653_719417513092919_4332244008166276307_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/372120670_1421421732052055_3776936154379501096_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/399761944_179130515277451_8590587797804818870_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/399909614_906592416972125_1026552752014361561_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400182414_197732870052379_5681516810783457459_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400187665_681302184092445_6127963022842387145_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400190273_1047863949858789_8350302676033610394_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400195769_1506615763471655_5597152520056484354_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400207033_311202845092178_8508303490991079943_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400272905_625176696281206_2129469047018979025_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400224742_714105963634331_7191882207068589756_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400228228_720259106826560_7902458187584122442_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400238666_1407181236878517_5230916767705812692_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400113615_355906370454180_6203055353894272376_n-985x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/377148797_1052687145778965_5794769927059185741_n-1024x857.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400057266_359170260121188_2237581402765737090_n-1024x811.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400151308_315069891300309_986486062007113797_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400224755_362573372935546_2279517125385459878_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400358944_2038101963242014_3905274833291673077_n-1024x935.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400174627_371473478590911_8109160318962822277_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400198545_893819701764715_2899672888268580050_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400136957_330231113065111_1684397323752579024_n-1024x920.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/399813641_1840239223045303_5122156435822521641_n-768x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400241798_253326064093934_8439466134315986975_n-813x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400101100_24268195599494669_4794123859141661759_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/368716748_891042222596123_7642486017022838669_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400136962_266737415983567_538846949276360388_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400169569_6794418063928938_4077732291081061078_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400179782_255280437558939_2903711147564934160_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400198549_665105549066726_7530583375550836666_n-1024x719.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400252876_731356981661626_7794671332247898088_n-1024x891.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/377261527_1069555437403316_7103272709184510501_n-1024x949.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400220224_1759489321181452_1284487014284614567_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/11/400216279_1661893581000575_1654875074343996706_n-1024x906.jpg)