Με μεγάλη επιτυχία παρουσιάστηκε, την Δευτέρα 3 Ιουλίου 2023 στο ανοικτό θέατρο πάρκου Κατερίνης, η νέα ποντιακή θεατρική κωμωδία από την Ένωση Ποντίων Πιερίας. Οι εκπληκτικές ερμηνείες των μελών του θεατρικού τμήματος του συλλόγου προσέφεραν απλόχερα το γέλιο στο κοινό, μέσα από την ηθογραφική κωμωδία ¨Ρωξάνα και Βαρβάρα¨ του κορυφαίου λαογράφου και θεατρικού συγγραφέα Στάθη Ευσταθιάδη και την σκηνοθεσία του Χάρη Αμανατίδη.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/07/11111111111111-2-1024x576.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/07/20230703_213808-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/07/PAN_2628-1024x684.jpg)
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Ποντίων Πιερίας ευχαριστεί όλους όσους ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του, και ενημερώνει ότι η παράσταση θα ξαναπαιχτεί μετά και από την μεγάλη επιθυμία όσων δεν μπόρεσαν να την παρακολουθήσουν. Επίσης ευχαριστεί την Εξοπλιστική HO.RE.CA. και τα καταστήματα καφέ MIKELγια την ευγενική τους χορηγία.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/07/PAN_2636-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/07/PAN_2658-1024x684.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/07/PAN_2670-1024x684.jpg)
για το
Διοικητικό Συμβούλιο
-Ο- -Η-
Πρόεδρος Γεν. Γραμματέας
Κώστας Παπουτσίδης Περιστέρα Πεΐδου