Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας από τις 19 Ιανουαρίου βρίσκεται σε επιχειρησιακή ετοιμότητα για την αντιμετώπιση των επιπτώσεων από τα έντονα καιρικά φαινόμενα που πλήττουν την Πιερία.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/01/327183795_537849764976368_4089654977139370334_n-768x1024.jpg)
Με το πρώτο φως της ημέρας, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου, συντονίζει στο πεδίο τις εργασίες αποκατάστασης.
Σύμφωνα με νεότερη ενημέρωση από την Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Κεντρικής Μακεδονίας Αποκαταστάθηκε η κυκλοφορία των οχημάτων στα οδικά σημεία της Πιερίας που είχε διακοπεί από χθες το βράδυ λόγω έντονης βροχόπτωσης, δηλαδή στο στο 12 χιλιόμετρο της επαρχιακής οδού Κονταριώτισσας – Αγίου Σπυρίδωνα και στο 7 χιλιόμετρο της επαρχιακής οδού Κατερίνης – Κονταριώτισσας
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/01/326211934_1597001137437844_6652949710917396362_n-768x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/01/326999657_1541553696363962_5236760176303807063_n-768x1024.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2023/01/327157788_952352626170412_7155685829955246578_n1-768x1024.jpg)