Η Βουλευτής επισκέφτηκε σήμερα τις πληγείσες καλλιέργειες στην περιοχή του Δήμου Δίου – Ολύμπου, που υπέστησαν εκτεταμένες ζημιές από τον πρόσφατο ανεμοστρόβιλο.
Μεγάλες ζημίες σημειώθηκαν επίσης και στα όψιμα κεράσια του Αγίου Δημητρίου και του Ελατοχωρίου, από τις έντονες βροχοπτώσεις των τελευταίων ημερών.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG-1265-768x1024.jpg)
Στις πληγείσες περιοχές πραγματοποιούν επιτόπιους ελέγχους οι υπηρεσίες του Ε.Λ.Γ.Α.
Η κυρία Μάνη κατά την επικοινωνία της, τόσο με τη Διοίκηση του Ε.Λ.Γ.Α. όσο και με τους αρμόδιους υπαλλήλους του οργανισμού, τόνισε την ανάγκη να κινηθεί ταχύτατα η όλη διαδικασία και να υπάρξει η μεγαλύτερη και γρηγορότερη δυνατή αποζημίωση για τους πληγέντες παραγωγούς.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG-1266-768x1024.jpg)
Η Βουλευτής θα είναι σε διαρκή επικοινωνία με τον Ε.Λ.Γ.Α. και θα ενημερώσει τους παραγωγούς για όποια εξέλιξη επί του ζητήματος.