Χρώμα αλληλεγγύης, αγάπης , μα πάνω από όλα στήριξης και αναγνώρισης του σπουδαίου έργου που επιτελούν εκτός από τους ιατρούς, οι νοσηλευτές, νοσηλεύτριες, οι τραυματιοφορείς και όλο το προσωπικό του Γενικού Νοσοκομείου Κατερίνης, είχε η βραδιά που διοργάνωσε η Λέσχη Lions Κατερίνης με την ευγενική υποστήριξη του Συλλόγου Νοσηλευτών Πιερίας. Μια βραδιά αφιερωμένη στο Νοσηλευτικό Προσωπικό που πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία στο Almira στην Παραλία Κατερίνης.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/222304804_522327365675346_8258173447066510920_n-1024x768.jpg)
Ένα μικρό δείγμα αναγνώρισης της προσφοράς όλων, που συνεχίζουν να μένουν όρθιοι και να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στον συνάνθρωπο, μέσα από πραγματικά πρωτόγνωρες καταστάσεις.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/223391062_346071813819642_3578699802508848291_n-1024x768.jpg)
Πλήθος κόσμου παραβρέθηκε στην εκδήλωση που είχε έναν ακόμη στόχο. Την αγορά αμαξιδίων μεταφοράς ασθενών κα την ενίσχυση του Νοσοκομείου από τα έσοδα που συγκεντρώθηκαν. Παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων ο διοικητής του Νοσοκομείου Κατερίνης Γιώργος Χατζηγεωργίου, ο πρόεδρος του 2ου περιφερειακού τμήματος της Ένωσης Νοσηλευτών Μακεδονίας – Θράκης Γιώργος Μπαλιόζογλου, η υποδιοικήτρια της 4ης ΥΠΕ Έφη Βασιλειάδου, η αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου, εκπρόσωποι όλων των βουλευτών, η πρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Κατερίνης Μίνα Στρίμπα, μέλη των Δ.Σ της Ένωσης Στρατιωτικών Πιερίας, του Συλλόγου προστασίας Παιδιού Βενιαμίν, η διευθύντρια του ΙΚΑ Κατερίνης Ευαγγελία Πατέρα, οι chopper Riders Club Κατερίνης, εκπρόσωποι φορέων και συλλόγων.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/223659235_203850941585479_5852463939016823978_n-1024x768.jpg)
Η εκδήλωση ξεκίνησε με τον χαιρετισμό του προέδρου της Λέσχης Lions Κατερίνης Αντώνη Καλλιφατίδη, ευχαριστώντας όλους όσους παραβρέθηκαν και όλους όσους στήριξαν την προσπάθεια αυτή. Σύντομους χαιρετισμούς έκαναν ο διοικητής του Νοσοκομείου κ. Χατζηγεωργίου και η αντιπεριφεριεάρχης κα Μαυρίδου και η πρόεδρος του συλλόγου Νοσηλευτών Μαρία Κωστίκου.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/224116944_150071163872654_6658739846233881353_n-1024x768.jpg)
Η Λέσχη Lions Κατερίνης τίμησε την διευθύντρια της Νοσηλευτικής Υπηρεσίας Ευτυχία Βεργαδή, τιμώντας στο πρόσωπο της όλο το νοσηλευτικό προσωπικό.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/224146392_831563777494857_5187167569007568518_n-1024x768.jpg)
Από την πλευρά του ο Σύλλογος Νοσηλευτών Πιερίας τίμησε τους τραυματιοφορείς με τον Μιχάλη Λέινα να παραλαμβάνει την πλακέτα και την Ελένη Τζήμα η οποία εκπροσώπησε τους βοηθούς θαλάμων. Για την προσφορά τη τιμήθηκε επίσης η νοσηλεύτρια Βαλασία Τοπάλη η οποία συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/224185428_148734590714104_4036043987948317728_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/224380144_269926721563118_343691644467075400_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/225111436_804515543451171_5766814446059599084_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/225372320_507749683630118_316919528169274562_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/225444521_565604174803474_1378457695190095215_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/225614530_315380267038862_7640635286171461668_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/225760576_3262956877362723_5137674625827150968_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/225807852_553228395859017_6382609842592077790_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/225918015_582360343172836_6675271232094063050_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/226178757_284499520099109_3411735220452920313_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/226192458_1531946377143175_6221219986331692255_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/226572932_525942228665239_2370044588196719899_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/226623580_159048982965096_6268277550853921591_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/226700821_541745123686777_8874446997292070793_n-1024x768.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/226717932_557481171951773_1297960649022665650_n.jpg)
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/08/227636556_265125691644728_2415062869528541113_n-1024x576.jpg)