Συνεχίζονται οι καθαρισμοί ρεμάτων από την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, στο πλαίσιο των σωστικών παρεμβάσεων, για την αντιπλημμυρική προστασία της περιοχής.
Αυτοψία στις σωστικές ενέργειες καθαρισμού των ρεμάτων ΄΄Λαγός΄΄ και ΄΄Φυλουριά΄΄, στην παραλία Παντελεήμονα, που υλοποιούνται από την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, για την πρόληψη πλημμυρικών φαινομένων, πραγματοποίησε η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κ. Σοφία Μαυρίδου, ο Αναπληρωτής Προϊστάμενος της Υποδιεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, κ. Παναγιώτης Μαυρίδης και ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας, Ν. Παντελεήμονα, κ. Ιωάννης Ταντής, διαπιστώνοντας την καλή πορεία των εκτελούμενων εργασιών.
![](https://pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2021/02/152327440_2883664018578050_5614968841681760533_n.jpg)