Θετικός βρέθηκε στον covid19 ο υπεύθυνος της μονάδας στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης και πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας κ. Ηρακλής Τσανικίδης. Ήταν ο μοναδικός από τους τέσσερις γιατρούς της μονάδας που δεν είχε νοσήσει μέχρι τώρα
Με ανάρτηση του στο προσωπικό του προφίλ ο κ. Τσανικίδης γνωστοποίησε το γεγονός αναφέροντας: «Μετά από 9μηνες στην πρώτη γραμμή κατά της πανδημίας βρέθηκα θετικός σε εβδομαδιαίο έλεγχο ρουτίνας του προσωπικού Ως εκ τούτου θα παραμείνω σε κατ΄οικον απομόνωση όπως ορίζει το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ μέχρι την επάνοδο μου στο αγώνα».
Η ανάρτηση του κ. Τσανικίδη
![](http://www.pieriasocial.gr/wp-content/uploads/2020/12/129261868_314407799618716_4616497969683704925_n-1024x796.jpg)